بازی کارکرده ps5-آی گیمر
مجله آی گیمر

بازی کارکرده ps5


اگرچه هنوز نسل پنجم پلی استیشن وارد بازار نشده است. اما بسیاری از افراد منتظر خرید بازی کارکرده PS5 هستند. چرا که می‌تواند در همان کیفیت، قیمت مناسب‌تری داشته باشد. خرید و فروش یا تعویض بازی‌های کارکرده کنسول‌های مختلف یک فعالیت رایج در بین گیمرهاست. به همین دلیل در این مقاله به بررسی بازی کارکرده PS5 می‌پردازیم.

بازی کارکرده PS5

اگر اکنون یک گیمر هستید و از کنسول‌های ایکس باکس یا PS4 استفاده می‌کنید، احتمالا تجربه بازی با گیم‌های دسته دوم را داشته‌اید. به محض اینکه پلمپ یک دیسک باز شود، جزو بازی‌های کارکرده محسوب می‌شود. مهم‌ترین نکته‌ای که در مورد این بازی‌ها توجه افراد را جلب می‌کند، هزینه پایین آن‌هاست.

اما در هر صورت خرید بازی کارکرده PS5 نسبت به خرید بازی‌های نو ریسک بیشتری دارد. چرا که احتمال خراب بودن آن‌ها کم نیست. روش‌های مختلفی برای تشخیص دیسک‌های سالم و خراب ارائه شده است. اما در هر صورت تا زمانی که دیسک‌ را در کنسول قرار ندهید، نمی‌توانید از سلامت کامل آن اطمینان داشته باشید.

مقایسه بازی‌های کار کرده PS5 و PS4

بازی کارکرده ps5-آی گیمر

به طور کلی بازی‌های کارکرده ویژگی‌های مشترک بسیاری دارند. اما احتمالا بعد از ورود کنسول PS5 به بازار، قیمت بازی‌های کارکرده آن نسبت به بازی‌های PS4 بیشتر خواهد بود. به طور کلی با ورود کنسول‌های جدید به بازار، هزینه بازی‌های کنسول‌های نسل قبلی کاهش پیدا می‌کند.

بازی کارکرده PS5 می‌تواند به اندازه نمونه‌های نو باکیفیت باشد. اما از آن‌جایی که بازی‌های PS4 احتمالا مدت بیشتری کار کرده‌اند. به همین دلیل ممکن است آسیب‌ بیشتری نسبت به دیسک‌های PS5 دیده باشند. این موضوع باعث گیر کردن بازی و ایجاد مشکل می‌شود.

در هر صورت برای خرید بازی کارکرده هر کنسولی بهتر است بررسی‌های لازم را انجام دهید. خرید از یک منبع معتبر بهترین راه برای اطمینان از کیفیت بازی است.

برای خرید بازی کارکرده uncharted 4 a thief’s end کلیک کنید

خرید بازی PS5

برای خرید بازی کارکرده PS5 باید به نکاتی مختلفی توجه داشته باشید. با رعایت این نکات احتمال اینکه بازی با کیفیت بالایی خریداری کنید، بیشتر است.

  • اگر خرید خود را حضوری انجام می‌دهید، حتما سلامت دیسک بازی را بررسی کنید. وجود خش یا خوردگی روی دیسک نشان از مشکل آن است. اما دیسک‌هایی که از نظر فیزیکی سالم هستند نیز همچنان ممکن است، بازی خوبی ارائه ندهند.
  • حتما اطمینان حاصل کنید کدهای بازی مصرف نشده باشند. این کدها می‌توانند در طول بازی برای شما کارآمد باشند.
  • حتما برای خرید بازی کارکرده PS5 باید یک منبع معتبر پیدا کنید. در این صورت می‌توانید اطمینان داشته باشید که با هزینه کم‌تر می‌توانید بازی با کیفیت اصلی خریداری کنید.

بازی نو بهتر است یا کارکرده؟

بازی کارکرده ps5-آی گیمر

به طور کلی انتخاب بین بازی کار کرده PS5 و بازی نو کاملا به شما بستگی دارد. هر کدام از آن‌ها مزیت‌ها و معایب خاص خود را دارند. مزیت بازی‌های نو این است که می‌توانید اطمینان داشته باشیدهیچ مشکلی در آن‌ها وجود ندارد. اما نقطه ضعف آن‌ها هزینه زیادی است که دارند. بازی‌های PS5 در آینده قیمتی بسیار بیشتر از بازی‌های PS4 خواهد داشت. این هزینه با تبدیل ارز در ایران بسیار بیشتر می‌شود و گیمرها را با مشکل مواجه می‌کند. به همین دلیل است که بسیاری از آن‌ها بازی کارکرده PS5 و PS4‌ را ترجیح می‌دهند. اما در هر صورت انتخاب بین بازی‌های نو و کار کرده به نظر گیمر بستگی دارد.

برای خرید بازی کارکرده 3 Call of Duty : Black Ops کلیک کنید

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم توضیحات جامعی در مورد بازی کار کرده PS5 ارائه دهیم. البته بدون شک بعد از عرضه PS5 و بازی‌های مناسب برای آن، اطلاعات بیشتری در مورد بازی‌ها و قیمت آن‌ها به دست خواهد آمد. مجموعه آی‌گیم عرضه کننده انواع مختلف بازی برای کنسول‌های گوناگون از جمله PS5 است. در این مجموعه می‌توانید بازی‌های نو و دسته دوم را خریداری کنید و از کیفیت بالای آن‌ها اطمینان داشته باشید. بازی‌های کارکرده ارائه شده در این مجموعه کیفیت مطلوبی دارند.  در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در مورد بازی‌های کنسول می‌توانید با بخش پشتیبانی سایت در ارتباط باشید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

مهم ترین مزیت بازی کارکرده نسبت به بازی نو چیست؟

مهم ترین مزیت بازی کارکرده نسبت به بازی نو این است که می‌تواند در همان کیفیت، قیمت مناسب‌تری داشته باشد.

برای خرید بازی های کارکرده باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر خرید خود را حضوری انجام می‌دهید، حتما سلامت دیسک بازی را بررسی کنید. وجود خش یا خوردگی روی دیسک نشان از مشکل آن است. اما دیسک‌هایی که از نظر فیزیکی سالم هستند نیز همچنان ممکن است، بازی خوبی ارائه ندهند.

حتما اطمینان حاصل کنید کدهای بازی مصرف نشده باشند. این کدها می‌توانند در طول بازی برای شما کارآمد باشند.

حتما برای خرید بازی کارکرده PS5 باید یک منبع معتبر پیدا کنید. در این صورت می‌توانید اطمینان داشته باشید که با هزینه کم‌تر می‌توانید بازی با کیفیت اصلی خریداری کنید.

لطفا برای تماشای ویدیوی زیر فیلتر شکن خود را روشن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − دو =